GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

6 Grudzień 2016

Noce z tradycją

Noc z książką w naszej Bibliotece to zwyczaj, który ma już kilka lat, a od trzech spotkania organizujemy wspólnie z Fundacją CEMEX. Jesienią tego roku młodym czytelnikom zaproponowaliśmy , tak odrobinę na przekór Halloween, - Strachy na Lachy – czyli noc z duchami na wesoło. Dzieci z klas trzecich szkół podstawowych razem z Koszmarnym Karolkiem, bohaterem popularnych książek autorstwa Francesci Simon, starały się udowodnić, że duchy nie istnieją. Wzięły udział w warsztatach, podczas których szyły duszki – poduszki, robiły mumie z papieru toaletowego, a taniec we własnoręcznie wykonanych strojach wesołych duchów wywołał dużo śmiechu.
Do tej pory nasze Noce opierały się na literaturze pięknej dla dzieci. Dlatego postanowiliśmy pokazać, że można dobrze się bawić również z książką popularnonaukową. W ten sposób narodził się pomysł zorganizowania Nocy z książką innej niż dotychczasowe, opartej o książki dotyczące dekoracji i potraw świątecznych, w dodatku tylko dla dziewczyn. I udało się. Drugiego grudnia dziewczyny wzięły udział w warsztatach scrapbookingu, podczas których wykonały przecudne kartki świąteczne, dekorowały świąteczne wypieki. Spośród pierniczków, które wzięły udział w konkursie trudno było wybrać najładniejsze, ponieważ zachwycały wszystkie.
Tradycyjnie zakończeniem nocnych zabaw jest seans filmowy i jeszcze nigdy nie skończyło się na jednym filmie, a o spaniu najczęściej nie ma mowy. Do domów z każdego spotkania, oprócz wspaniałych wrażeń, dzieci zabrały swoje prace oraz drobne upominki.
Organizowane przez nas imprezy były częścią Projektu Wolontariatu Pracowniczego CEMEX dla dzieci i młodzieży z gminy Rędziny. Dziękujemy paniom z Wolontariatu, które pomogły zorganizować imprezę i mamy nadzieję, że również nieźle się z nami bawiły.

Strachy na Lachy czyli noc z duchami na wesoło

Noc z książką tylko dla dziewczyn

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok.redziny@op.pl

Gok Rędziny

Biblioteka