GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

14 Październik 2017

Jak napisać dobry kryminał czyli spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką.

Jak napisać dobry kryminał i to w dodatku taki , który rozśmieszy do łez? Tego i innych ciekawostek z życia i twórczości młodej pisarki Olgi Rudnickiej mogliśmy się dowiedzieć 13 października podczas spotkania z autorką. 
Pani Olga oczarowała uczestników spotkania, a jej łatwość nawiązywania kontaktu z czytelnikiem spowodowała, że spotkanie przebiegło w przesympatycznej atmosferze.
Pisarka wspominała swój debiut literacki, kiedy to nie znając realiów wydawania książek, wysłała swój rękopis do samego „szefa” dużego wydawnictwa i dzięki temu jej pierwsza książka „Martwe jezioro” ukazała się bardzo szybko, a ją samą dziewiętnastoletnią, nieśmiałą dziewczynę pochłonęła machina promocji. W zabawny sposób opowiadała o swoim roztargnieniu i bogatej wyobraźni, która ułatwia pisanie, ale też utrudnia życie, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Odkrywając tajniki twórczości, opowiadała, skąd się wzięło jej zamiłowanie do wątków kryminalnych -  historia o Babci- Buni, wielbicielce programów kryminalnych, wywołała salwy śmiechu.
Autorka pisze kryminały, ponieważ lubi się bać i choć chciałaby, żeby czytelnicy też odczuwali choć lekki dreszczyk podczas czytania jej powieści, to wrodzone poczucie humoru samo przechodzi na karty jej książek, udziela się ich bohaterom i dzięki temu mamy kryminalną komedię – a ona nadal marzy o napisaniu książki, która zmroziłaby krew w żyłach.
Spotkanie autorskie to okazja by poznać osobiście ulubioną pisarkę, porozmawiać, zrobić sobie pamiątkową fotkę i otrzymać autograf. Wielbicieli twórczości pani Olgi nie trzeba zachęcać do przeczytania kolejnych książek, a tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć przygodę z ich bohaterami zapraszamy do naszych bibliotek, gdzie znajdują się wszystkie pozycje Olgi Rudnickiej.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok.redziny@op.pl

Gok Rędziny

Biblioteka