GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

19 Czerwiec 2019

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Taneczny „1…2…3… Tańcz i Ty”

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Taneczny „1…2…3… Tańcz i Ty” odbył się 14 czerwca 2019 roku w hali sportowej w Rędzinach.  Stał się okazją do zaprezentowania dorobku zespołów tanecznych z całego kraju. Zachwycały formy taneczne dostosowane do zróżnicowania wiekowego grup artystycznych. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych w Łańcucie, która w trzech kategoriach stanęła na najwyższym podium. Ciekawa aranżacja „Głodna Masza” - popularnej bajki -  w wykonaniu najmłodszych zachwyciła umiejętnościami akrobatycznymi. Niezwykła choreografią popisały się ich starsze koleżanki wykonując układ pt. „K 2”. Seniorki, czyli dziewczęta powyżej 15 lat, zawarły niezwykły ładunek ekspresyjnych uczuć w tanecznym układzie „Jedyna przyjaciółka”. Inne zespoły, które zajęły miejsca na kolejnych stopniach podium, również prezentowały wysoki poziom artystyczny, doskonałą technikę. Kostiumy współgrały z opowiadaną bez słów historią.
Wójt gminy Paweł Militowski oraz dyrektor GOK Jolanta Brzozowska- Ciura mieli przyjemność nagradzać także zespoły z Koniecpola, Siemianowic, Czeladzi, Poczesnej.
Wystąpiły także - w najmłodszej kategorii dzieci do lat 11- tancerki z zespołu Expresja, trenujące w Ośrodku Kultury w Rędzinach. Zdobywcy miejsc w trzech kategoriach otrzymali puchary ufundowane przez patrona imprezy Starostwo Powiatowe w Częstochowie, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe statuetki. Choć turniej zorganizowany został przez  Gminny Ośrodek Kultury- Gminną Bibliotekę po raz pierwszy, to mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez, a uczestnicy już zapowiadają udział w kolejnych edycjach. 

zobacz zdjęcia

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka