GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

24 Wrzesień 2019

MISTRZOSTWA POLSKI PUMPTRACK BATTLE 2019

Miejsce wyjątkowe – Kamieniołom Lipówka, zrewitalizowane nieczynne już wyrobisko wapienia z osobliwym krajobrazem obfitującym w wyjątkowe gatunki roślin i urokliwe jeziora na tle malowniczych skał, wyjątkowy dwutorowy pumptrack w sercu Kamieniołomu, ulubione miejsce tych, którzy lubią wszechstronny trening i…wyjątkowa atmosfera rywalizacji sportowych. To wszystko w ramach MISTRZOSTW POLSKI PUMPTRACK BATTLE, które rozegrały się 8 września 2019 roku, wydarzenie sportowe cieszące się od lat wielkim zainteresowaniem, propagujące aktywny i zdrowy styl życia, zapoznające z tematyką kolarstwa górskiego, ale przede wszystkim wyłaniające najlepszych zawodników pumptracku. Zorganizowanie zawodów było po raz kolejny możliwe dzięki wsparciu i przychylności wójta Rędzin Pawła Militowskiego.
 Zawodnicy MISTRZOSTW POLSKI PUMPTRACK BATTLE konkurowali  w systemie pucharowym w kategoriach:  Pierwszy start (osoby które nigdy nie brały udziału w zawodach), Junior (roczniki 2001-2004),  Open (ur. w 2000 r. i wcześniej, Masters (ur. w 1989 r. i wcześniej), Women (ur. w 2004 r. i wcześniej). Poza kategoriami pucharowymi odbyły się zmagania dla dzieci KIDS PUMPTRACK BATTLE w kategoriach: Chłopcy rocznik 2008-2011 oraz Chłopcy rocznik 2005-2007.
Warto wspomnieć, iż  kategoriach Open/ Women/ Masters przewidziano nagrody pieniężne.

W kategorii Junior najszybszym zawodnikiem okazał się Szymon Zajdel. Stoczył on zaciętą, zwycięską walkę o pierwsze miejsce z Marcelem Wilkiem. W małym finale zmierzyli się Piotr Sosnowski i Dawid Gembalczyk, a lepszy okazał się Piotr Sosnowski.
W kategorii Open wygrał Wojciech Wroniak, który pokonał Filipa Rawickiego. W małym finale na starcie stanęli Gustaw Dądela i Jakub Kantor. Szybszy okazał się Gustaw Dądela.
W kategorii Masters w dużym finale zwyciężył Maciej Kucbora, pozostawiając w tyle Jakuba Durlika, a w małym finale zwycięzcą okazał się Michał Rogula wygrywając z Danielem Oziąkałą.
W kategorii Women wygrała Anna Domagała, druga była Olga Podstawa, a miejsce trzecie w konkurencji zajęła Jolanta Jastrząb.
W kategorii Kids Pumptrack Battle Chłopcy 2008-2011 zwyciężył Tobiasz Szarek, drugi był Borys Tajchman, a w kategorii Kids Pumptrack Battle Chłopcy 2005-2007 najszybszy okazał się Michał Kos wygrywając z Cezarym Halbibiakiem. W małym finale w tej kategorii Cyprian Trela zwyciężył z Mikołajem Wojciechowskim.
W kategorii Pierwszy Start zwyciężył Kacper Cuglewski, drugi był Oliwier Kalmasiak, miejsce trzecie zajął Bartosz Kaleta.
Atmosfera zawodów, rywalizacja, której towarzyszyło wiele sportowych emocji i ekscytującej konfrontacji,  pozostaną na długo w pamięci. Na wszystkich zwycięzców czekały dyplomy, medale oraz  nagrody pieniężne i rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach. Gratulujemy zawodnikom.  Do zobaczenia!

zobacz zdjęcia


Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka