GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

4 Październik 2019

VII Gminny Marszobieg Terenowy

Pogoda dopisała uczestnikom Gminnego Marszobiegu, który w ostatnią niedzielę września odbył się w kamieniołomie Lipówka.  Siódma edycja marszobiegu była możliwa dzięki współpracy Gminy Rędziny i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  Cemexu i Starostwa Powiatowego z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Dzięki ich zaangażowaniu – także finansowemu- uczestnicy otrzymali koszulki startowe, batoniki oraz posiłek regeneracyjny.
Pogoda dopisała, uczestnicy również, gdyż odliczają się dotychczasowi „marszobiegacze” i wciąż przybywa nowych miłośników aktywnego wypoczynku. Prawie stu uczestników pokonało dystans 1,8 km malowniczej trasy w dobranym do możliwości tempie (niektórych widziano z grzybami). Oczywiście nagradzano wszystkich, którzy ukończyli wyścig medalami, a najlepszych w swoich kategoriach: dzieci klas I-III, IV-VI i klas VII i VIII  statuetkami. W kategorii Open nagrodzono nie tylko dorosłych, ale i najmłodszych najszybszych zawodników. Dzieciaki 3 i 5. letnie niejednokrotnie były szybsze niż dorośli opiekunowie. Najmłodszym wręczono upominki. Wyróżniono tu także uczestników Nordic Walking i chodziarki, które niemal jednocześnie przekroczyły linię mety wywalczyły puchary. Dekoracji dokonywali i ukończenia trasy gratulowali wójt gminy Paweł Militowski oraz dyrektor GOK-u Jolanta Brzozowska-Ciura.
Marszobieg promuje nie tylko zdrowy styl życia, aktywność fizyczną (marsz, bieg, kijki, zbieranie grzybów), ale także piękno najbliższej okolicy. Wystarczy spacer i podziwianie widoków …

zobacz zdjęcia

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka