GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

1 Marzec 2016

Ferie 2016


W tym roku Gminny Ośrodek Kultury - Gminna Biblioteka na czas zimowego odpoczynku zrezygnował z cyklicznych zajęć, choć odbyło się spotkanie grupy teatralnej oraz adepci gitary mogli poćwiczyć chwyty. Zamiast cieszących się popularnością zajęć plastycznych zaproponowano warsztaty, w czasie których dzieci i młodzież mogły pracować z gliną oraz szkłem, zapoznali się także z techniką decuopage, wykonując jajka wielkanocne na balonach.
Podczas codziennych zajęć w każdej filii GOK: w Mariance Rędzińskiej i w Rudnikach dzieci i młodzież mogły korzystać z komputerów i Internetu, grać w tenisa stołowego oraz piłkarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły  się gry na X – boksie, a szczególnie gry sportowe i zręcznościowe. W czasie ferii odbywały się także zajęcia plastyczne, były to spotkania warsztatowe o tematyce walentynkowej i świąt wielkanocnych. Ponadto w filii w Rudnikach odbyły się także warsztaty fotograficzne.
Zaproszono na warsztaty modelarskie tych, którzy jeszcze nie uczęszczają do „Klubu Rozbitek” w filii w Mariance Rędzińskiej. Mogli oni  w czasie dwóch spotkań spróbować swych umiejętności, nauczyć się cierpliwość i precyzji. Gościliśmy także grupę z Dąbrowy Zielonej, która przyjechał do nas specjalnie na warsztaty modelarskie.
Dla dzieci przeznaczona była oferta wyjazdu do teatru im. A. Mickiewicza na spektakl „Jaś i Małgosia”. Cieszymy się, że dorastają u nas kolejne pokolenia młodych widzów i możemy im zapewnić dobrą zabawę i niezapomnianą aranżację, znanej baśni, a także co ważne - wizytę w teatrze.
Artystyczny charakter miały warsztaty dla dzieci klas młodszych, w czasie których do tekstu „Lokomotywy” J. Tuwima, dzieci bawiły się - tworząc aranżację przestrzenną - pociąg. Młodzi artyści pomalowali go i przedstawili swą sceniczno- ruchową interpretację wiersza. Były konkursy, śpiew i zabawy.
Jak zwykle byliśmy na basenie w Tarnowskich Górach oraz wyjechaliśmy do Bochni. Wyjazdy do kopalni są zimą bardzo atrakcyjne, gdyż panujące tam 12 °C sprzyja zwiedzaniu podziemnych tras i korzystaniu z wielu atrakcji proponowanych przez muzeum.
Czekamy na propozycje mieszkańców  na kolejne wyjazdy  w czasie wakacji – instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach.

zobacz zdjęcia - warsztaty z gliną

zobacz zdjęcia - warsztaty modelarskie

zobacz zdjęcia - warsztaty artystycze

zobacz zdjęcia - filia Rudniki

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka