Modearze na V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała

V Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 05 – 06 IX 2020

Poland Model Show to obecnie jedna z największych modelarskich wystaw w Europie – na ostatniej edycji zgromadzono ok 2000 modeli, zgłoszonych przez 500 modelarzy w konkursie oraz przeszło 40 stoisk giełdowych. Co roku organizowane są warsztaty tematyczne z pokazów technik modelarskich, na które wstęp jest bezpłatny. W tej edycji warsztaty były prowadzone nie tylko dla zaawansowanych ale i dla najmłodszych , stawiających swoje pierwsze kroki w tym hobby . Prowadziło je czworo znakomitych modelarzy z Polski oraz dla bardziej zaawansowanych dwójka modelarzy z Anglii . Przyjazd na wystawę to również okazja do odwiedzenia turystycznego regionu Beskidów. Pięć lat temu do nazwy został dołączony przymiotnik ‘międzynarodowy’ cel był jeden – stworzyć w Polsce prawdziwy międzynarodowy festiwal z dużą ilością gości z zagranicy . W tym roku pojawiły się dwa kluby z Serbii, Finowie, modelarze z Litwy Łotwy i Estonii oraz Rosji – było bardzo dużo Czechów oraz Słowaków po raz pierwszy odwiedzili nas Węgrzy oraz Włosi. Modelarnie z GOK-u w Rędzinach reprezentowała grupa 5 osób , dwóch juniorów i młodzików oraz instruktor . Zdobyliśmy dwa wyróżnienia i jest to zasługą młodzików , pozostali zdobyli wiedzę na warsztatach i rozmowach z kolegami z innych klubów . Teraz trzeba ją zastosować utrwalić i spróbować szczęścia na następnych imprezach .