Kiermasz Bożonarodzeniowy „Pamiętajmy o tradycji”

Niedzielne popołudnie 10 grudnia mieszkańcy gminy spędzili na spotkaniu, które od wielu lat w okresie przedświątecznym organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach. Odbywa się ono pod hasłem „Pamiętajmy o tradycji”.
Na scenie prezentowali się wykonawcy kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych: wokaliści ze Studia Piosenki w Rędzinach, Zespół Kościelanki oraz schola Otylianki z parafii w Rędzinach. W czasie spotkania wystawcy oferowali tradycyjne ozdoby świąteczne oraz upominki, które najczęściej były rękodziełem. Można było także podczas warsztatów wykonać samodzielnie stroiki świąteczne.
Zarówno dzieci jak i dorośli przenieśli się w świat magii za sprawą  Magika Markusa. Zaprezentował dematerializację, teleportację, metamorfozę asystentki i wspólne czarowanie na scenie,  a także uchylił rąbka magicznych sztuczek.
Jeszcze większy entuzjazm wzbudził kolejny gość, który wręczył upominki. Zorganizowanie mikołajek dla prawie 300 dzieci było możliwe dzięki wsparciu Firmy Cemex i Hurtowni Warzyw i Owoców „Fructop” Topolscy oraz zaangażowaniu  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach.
Równie przyjemnym akcentem imprezy była degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Konina, Kościelca, Rędzin i Rudnik.
Dyrektor GOK-u w Rędzinach p. Jolanta Brzozowska-Ciura jako organizator imprezy wraz z wójtem Pawłem Militowskim serdecznie podziękowali wszystkim za wspólnie spędzony czas, a zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia wręczyli pamiątkowe dyplomy.
Często w przedświątecznym czasie towarzyszy nam przekonanie, że przygotowania do Świąt muszą być drobiazgowe i angażujące – bo to wyjątkowy czas, zatem i przygotowania powinny być wyjątkowe. Jednak odpocznijmy od sprzątania i planowania. Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi – aby  w rodzinnym gronie czuć się bezpiecznie i swobodnie . Takich Świąt Państwu życzymy – spokojnych, przeżytych z radością w odpoczynku – pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach

zobacz zdjęcia