logo
GMINNY OŚRODEK KULTURY
GMINNA BIBLIOTEKA W RĘDZINACH

Zespół Śpiewaczy Kościelanki

Kościelanki to zespół folklorystyczny z długoletnią tradycją, gdyż od ponad 30 lat działa na terenie Gminy Rędziny. Grupa z Kościelca kultywuje ludowe tradycje śpiewacze, a w swoim repertuarze ma ponad sto pieśni. Są to zarówno tradycyjne piosenki ludowe, jak i pieśni religijne czy obrzędowe, a także znacznie lżejsze utwory biesiadne.
Skład zespołu: Henryka Krzynowek, Celina Kapica, Urszula Marucha, Zdzisława Kowalczyk, Krystyna Banaś, Pelagia Małolepsza, Zdzisława Błachowicz, Barbara Serwiak i Kazimiera Gębala. Instruktorem muzycznym grupy jest Agnieszka Krzynowek.

Gospodynie z Kościelca co roku reprezentują gminę Rędziny na dożynkach powiatowych. Zawsze przygotowują na te uroczystości wspaniały wieniec dożynkowy, który wiele już razy zdobywał w konkursach najwyższą lokatę, a także pieką tradycyjny wiejski chleb.

Kościelanki jako laureatki wojewódzkich i powiatowych konkursów śpiewaczych dla zespołów folklorystycznych od wielu lat występują na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Liczne, prestiżowe nagrody świadczą o profesjonalizmie i zaangażowaniu w realizację pasji.

zobacz: Kościelanki w Kazimierzu

GOK Rędziny informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content