Koncert laureatów konkursu „Przeboje są wśród nas”

Koncert laureatów

Koncert laureatów Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki „Przeboje są wśród nas”  zgromadził w niedzielę 21 stycznia publiczność, która z przyjemnością wysłuchała piosenek uznanych za przeboje w latach 60- 90. Uczestnicy to dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat, którzy często w oryginalny sposób podeszli do utworów, wykonując je w niebanalny sposób. Starsi i bardziej doświadczeni wykonawcy, wykorzystując piękne melodie i mądre teksty, dokonywali własnej ich interpretacji.

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach, a współfinansowanie nagród dla 17 laureatów było możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Koncert laureatów wzruszał, bawił, zachwycał, był też okazją do ogłoszenia wyników. Wójt gminy Paweł Militowski oraz dyrektor GOK-u Jolanta Brzozowska – Ciura wręczyli dyplomy i nagrody.  Pani dyrektor zapowiedziała już kolejną edycję konkursu na październik. Zachwycona publiczność czeka z niecierpliwością, gdyż piosenki z minionego wieku żyją zarówno dzięki wykonawcom jak i słuchaczom.

Zobacz zdjęcia