logo
GMINNY OŚRODEK KULTURY
GMINNA BIBLIOTEKA W RĘDZINACH

Koncert noworoczny

Koncert noworoczny, czyli muzyczna uczta repertuaru operetkowego w Gminnym Ośrodku Kultury w wykonaniu Marty Sołtys. Publiczność zna ją jako mieszkankę Rędzin.  Już jako uczennica szkoły podstawowej marzyła o karierze muzycznej, uczęszczała do koła muzycznego naszego ośrodka kultury. Wówczas w jej wykonaniu słyszeliśmy rozmaite utwory muzyki popularnej podczas gminnych wydarzeń i sama wtedy mówiła: „Chciałabym, aby moje przyszłe życie zawodowe wiązało się ze śpiewem. Marzę o studiach w akademii muzycznej. Mam nadzieję, że tam się dostanę.”
Dziś Marta Sołtys to muzyk, wokalistka muzyki rozrywkowej i klasycznej, nauczyciel, dyrygent, czynnie koncertuje na terenie kraju i poza jego granicami. W jej repertuarze znaleźć można muzykę operową, operetkową, pieśniową, kantatowo-oratoryjną oraz musicalową i właśnie próbkę repertuaru, z którym pracuje na co dzień przedstawiła publiczności w czasie koncertu 4 lutego.
Koncert noworoczny stanowił składankę utworów o tematyce miłosnej  najbardziej znanych kompozytorów XIX wieku zarówno polskich jak Mieczysław Karłowicz czy Feliks Nowowiejski oraz zagranicznych (R. Hahn, L. Arditti, L. Delibes). W drugiej części zaprezentowała przekrój najsłynniejszych światowych arii operowych, m.in. Giacomo Pucciniego, Franza Lehara oraz musicalowych: Georga Gershwina czy Fredericka Loewe.  Wokalistce -Marta ma sopran koloraturowy- akompaniowała Magdalena Nogańska -pianistka. Obu paniom za przepiękny koncert podziękowali kwiatami dyrektor GOK-u Jolanta Brzozowska- Ciura oraz wójt gminy Paweł Militowski.
Marta nie tylko wciąż kształci i rozwija swój głos na warsztatach wokalnych, sama też jest trenerem wokalnym i przeprowadziła dla uczestników Studia Piosenki w GOK- u wakacyjne warsztaty pracy z głosem, piosenką. Mamy więc nadzieję, że spotkamy się jeszcze z Martą w kolejnych odsłonach.

zdjęcia

GOK Rędziny informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij
Skip to content