„Świąteczne spotkanie” – wieczór literacki – wręczenie nagród laureatom konkursu

W niedzielę 14 stycznia oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu o tematyce świątecznej podczas wieczorku literackiego, który dzięki oprawie muzycznej także utrzymany był w świątecznym klimacie. Uczestnicy spotkania mieli przyjemność wysłuchania prac laureatów tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Tematyka wierszyków i opowiadań związana była z motywem przewodnim „Świątecznego spotkania”. Organizator Gminny Ośrodek Kultury – Gminna Biblioteka w Rędzinach  zaprosił do udziału uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było ułożenie wierszyka, napisanie listu bądź opowiadania związanego z tematem spotkań inicjowanych w święta. Dzieci podkreślały radość związaną z rodzinnymi spotkaniami i wspólnym przeżywaniem świąt.  Starsi uczniowie pisali opowiadania, w których w ciekawy sposób wykorzystano technikę opowiadania reportażowego.
Wszystkie prace wpisywały się w niezwykły świąteczny klimat towarzyszący spotkaniu laureatów, które jest od wielu lat tradycją kolejnych edycji konkursu. Podkreślały go piosenki wykonywane przez wokalistów ze Studia Piosenki: Antoniego i Jana Szczypiorów oraz Emilkę Pankanin.
Laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk wójta gminy Pawła Militowskiego oraz dyrektor GOK-u Jolanty Brzozowskiej-Ciura. Jury gratuje wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż wszystkie prace prezentowały wysoki poziom realizacji tematu oraz językowy, a prace prezentowane podczas wieczorku dostarczyły zgromadzonej publiczności wzruszeń i inspiracji.

zobacz zdjęcia