Wernisaż wystawy prac Anny Błaszczyk

Anna Błaszczyk posługując się igłą i nitką  tworzy małe arcydzieła haftem krzyżykowym. Jest artystką znaną lokalnie, gdyż prace mieszkanki Rudnik są kolejny raz prezentowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach.
Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana: od pejzaży przez martwą naturę, kwiaty czy artystyczne portrety i wizerunki kobiet. Obrazy „nicią malowane” wymagają nakładu pracy, gdyż z zależności od rozmiaru płótna, praca nad nim może zająć nawet 3-4miesiące. Są prace monochromatyczne jak i wielobarwne, do wyszycia których trzeba nawet 40 kolorów nici.

Wernisaż odbył się 25 kwietnia, a gości przywitała dyrektor GOK-u p. Jolanta Brzozowska -Ciura, która przypomniała, że to kolejna wystawa, na której p. Anna prezentuje swą artystyczną pasję i niezwykły kunszt wykonania wzorów.  Na wystawie prac, można podziwiać zarówno oprawione w ramy płótna, które zdobią ściany jak i bardziej użytkowe formy, czyli jaśki i poduchy.  Wyszywane motywy stanowią źródło zarówno zachwytu jak i twórczych inspiracji.

zdjęcia